Моите Птици - канарчета, хибриди
  Заглавна Страница   Форум   Помощ Търси Галерия Вход Регистрирай  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малиноа - Белгийският певец  (Прочетена 18419 пъти)
Описание: Тези канарчета се явяват една от най-популярните певчески породи в Европа....
shikata
Administrator
Newbie
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 35



« -: Март 14, 2008, 10:07:12 »

       

Тези канарчета се явяват една от най-популярните певчески породи в Европа, като я смятат за порода, родена по време на възникването на Германския ролер. Тези певчески канарчета могат да се срещнат от светло- до тъмножълто, като могат да имат по тях малки тъмни петънца. Характерно за тях е, че пеят със затворена човка и поради това пеенето им наподобява бълбукане на течаща вода.
Годините селекция са създали не само порода, която се отдалечава само с песента си, но и с особеностите си при размножаване и с яйцата си. Те са по-едри от яйцата на сродните по големина породи. Цветът им варира от сивозелени с обилни петна до красиво изчистени до светло синьо.  Наличието на три или четири сини яйца в гнездото е в разрез с разпространеното наблюдение за последното "синьо" яйце. След като яйцата се излюпят Малиноа се грижат добре за тях, като има наблюдения, че разпознават писукането на собствените си малки при хранене и затова се явяват лоши приемни родители. При слагането на приемни малки в гнездото на Малиноа често се е наблюдавало как женската птица седи на ръба на гнездото и внимателно наблюдава и слуша. След като прецени, че това не са нейните малки, тя ги изблъсква и изхвърля от гнездото. Дори малките да са от същия цвят биват разпознавани и изхвърляни. Проблем, който може да възникне между възрастните и малките им е, че възрастните могат да ги проскубят, ако малките се опитват да се върнат в гнездото. Поглеждайте, ако чуете шум от боричкане - възможно е някое малко да се защитава и затова поставянето на второ гнездо с материал често спасява положението. Другият вариант е да имате резервен мъжки. Малиноа са добри бащи и ще хранят малките.
Тази порода трудно се социализира, дори когато младите птиците са в големите летателни
клетки, те постоянно се закачат, скубят и бият. Обща практика на опитни селекционери е да поставят цели парчета моркови на няколко места по клетката, за да може птиците да похабят малко от енергията в опитите си да похапнат. 

В общи линии това са нещата, за които съм чел за тази порода, като ще се радвам колеги, които отглеждат тази порода да изкажат мнението си и да споделят опита си.Видеото по долу нагледно показва какво представлява породата Малиноа


<a href="http://www.youtube.com/v/Q1ROdCaTHho&rel=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/Q1ROdCaTHho&rel=1</a>          <a href="http://www.youtube.com/v/adeoTYeMVNI&rel=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/adeoTYeMVNI&rel=1</a>
Активен

todpetrov
Newbie
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 10


« Отговор #1 -: Април 07, 2008, 09:12:39 »

Незнам от къде да си намеря добър запис за обучението на Малиноата без много шумове  happy ,някой ако е попадал на такъв запис може да ми каже .
Активен
shikata
Administrator
Newbie
*****
Неактивен Неактивен

Публикации: 35



« Отговор #2 -: Април 08, 2008, 04:15:27 »

Да ти кажа и аз не съм срещал чист запис и даже по пълен и като времетраене по голям .Впечатленията са ми, като търся записи на певчески канари, че не се намира нищо квалитетно, преполагам такива записи се пазят  в тайна, Huh?  де да знам да не би някой си случаен да си обучава канара.Единствените записи които намирам по голями като времетраене с в YouTube но понеже не съм запознат с стандарта на песента не мога да кажа кой е качествен
Активен

Tags:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Search Engine Optimisation (SEO) seo google Display Pagerank YooBG - ??????????? ?????? Elate v Bulgariantop.com i glasuvaite za tozi sait .: BGtop.net :. Elate v BG TOP.com i glasuvaite za tozi sait!!!
BG Direktoriq BG Directory
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
TinyPortal v0.9.8 © Bloc | Sitemap
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Страницата е създадена за 0.383 секунди с 26 запитвания.

Google visited last this page Март 18, 2024, 08:58:52